Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brigáda na Annaberku 2009

18. 7. 2009

V sobotu 18. července dopoledne dorazili na Annaberk dobrovolníci, většinou z řad Vilémovského sboru, aby uvedli kapli sv. Anny do "bohoslužbyschopného" stavu. Brigádníci se rozdělili do skupiny "vnitřní" - ta pracovala v kapli a skupiny "venkovní", která se zabývala úpravou okolí kaple, Getsemanskou zahradou a křížovou cestou. Bylo nás hodně a práce nám šla dobře od ruky. Zbýval čas si i trochu popovídat nebo sbírat houby. Když se kolem jedenácté paní Holcová zeptala, jestli už má ohřívat polévku, ozvalo se mohutné ANO, protože její annaberská bramboračka je vyhlášená a všichni už jsme se na ni těšili. Nechyběly ani další chody slané i sladké dalších členek sboru, takže hodnotit úspěšnost brigády jsme museli s plnou pusou. Škoda jen, že Obecní úřad v Lobendavě, který v posledních letech vždy zajistil posekání celé plochy u kaple, naplánoval toto sekání letos až na pondělí po brigádě. Nevadí, věřím, že příští rok vyladíme termíny ještě lépe.

Fotografickou dokumentaci pana Tobišky možno shlédnout ve Fotogalerii.

 
 

 


Kontakt

ŘÍMSKOKATOLICKÁ FARNOST

Lobendavská 112
407 82 Dolní Poustevna

+420 731 402 565

farnostpoustevna@volny.cz


Nezapomeňte si přečíst
Statistiky

Online: 1
Celkem: 182376
Měsíc: 1637
Den: 63