Jdi na obsah Jdi na menu
 


Palmeho Requiem v Krásné Lípě

21. 8. 2013

 Dne 20.7. se rozezněly v kostele Máří Magdalény v Krásné Lípě tklivé tóny Palmeho Requiem. Již před lety mohla Krásná Lípa slyšet tuto skladbu za přítomosti vnuka slkladetele. Stejně tomu bylo i nyní, kdy přijel synovec již zmiňovaného vnuka s celou svou rodinou. Koncert se uskutečnil ku příležitosti Krásnolipské pouti. A teď snad ta nejdůležitější věc; celou skladbu nastudoval a posléze i zazpíval Vilémovský chrámový sbor, bravurně ho doprovázel Komorní orchestr Šluknovska a sóla pro soprán zazpívala Helena Krausová. A všichni účinkující opravdu měli pro co zpívat. V kostele se totiž sešlo něco přes 150 příznivců hudby, aby si tuto úctyhodnou skladbu poslechli. Byl to tedy velice silně emotivní zážitek pro všechny.  

TB+BP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 


Kontakt

ŘÍMSKOKATOLICKÁ FARNOST

Lobendavská 112
407 82 Dolní Poustevna

+420 731 402 565

farnostpoustevna@volny.cz


Nezapomeňte si přečíst
Statistiky

Online: 1
Celkem: 182376
Měsíc: 1637
Den: 63