Říjen 2016

3. 10. 2016

2.10.2016 - Pouť u sv. Michaela Archanděla  dsc_0005-.jpg

Kostel v Dolní Poustevně je zasvěcen sv. Michaelu archandělovi. 29. září mají svátek archandělé sv. Michael, sv. Gabriel a sv. Rafael. Oktáv je osmidenní liturgická oslava určité církevní slavnosti. Proto oktáv ke cti sv. Michaela archanděla začíná právě tento den a v 18. hodin byl zahájen mší svatou.

V neděli 2. října 2016 v 10 hodin se konala českopolská hlavní poutní mše svatá, spojená s prvním svatým přijímáním sourozenců Petra a Lucie Buchtových z Vilémova.

Mši sv. ve slavnostně vyzdobeném kostele celebroval polský kněz, otec Paweł Habrajski. U oltáře pomáhali 4 ministranti.

Vilémovský chrámový sbor a všichni přítomní farníci zpívali nádhernou mešní píseň ke cti sv. Michaela archanděla.

Po závěrečných modlitbách se většina přítomných odebrala na farní zahradu, kde bylo připraveno rozličné pohoštění.

foto  ⇒⇒⇒

Zahradní altán vyzdobily k této příležitosti děti navštěvující hodiny náboženství.

foto  ⇒⇒⇒

Oktáv končí 6. října v 18 hodin mší svatou.