Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava betlémů a mikulášovické koledování

7. 1. 2013

O tříkrálovém víkendu se uskutečnila v mikulášovickém kostele výstava betlémů, a to výhradně z místních zdrojů. Majitelé zapůjčili pro tento jeden den svoje betlémy, které si staví ve svých domovech a mnohdy se v rodinách přechovávají po dlouhá desetiletí. Tedy všechny betlémy byly přiměřené velikosti - právě tak doma na stůl. Celkem se sešlo asi 40 ks exemplářů betlémů nejrůznějšího provedení. Nechyběly ani moderní papírové skládací betlémy. Kostel byl otevřený již od 10 hod a výstavu shlédlo asi 200 lidí. Mnoho zájemců o výstavu spojilo prohlídku betlémů s koledováním, které bylo ohlášeno na 15. hodinu. Překvapením byla návštěva Tří králů - mudrců z Východu v podání dětí z náboženství pod vedením paní Borovkové. Na děti, které jsou zvyklé vystupovat s tímto mini pásmem hlavně u farníků v domácnostech, byl prostor mikulášovického kostela zřejmě nečekaně velký, rozlehlý a nemohly ho hlasově obsáhnout. Nicméně posluchači jim to zajisté odpustili. Po té již následovala hudební vystoupení prokládaná zamyšleními Pátera Kotisze a Pátera ze Sebnitz. Zazněly koledy nebo krátké skladby s vánočním motivem v podání Mikulášovického sboru, Neustadtského sboru, Dechového tria pana Klingera, Hudebního uskupení manželů Kerhartových a Vilémovského chrámového sboru.

Myšlenkou této akce je společné ČESKO - NĚMECKÉ koledování, proto zaznělo německy nejen vystoupení sboru z Neustadtu, ale také část písní, které zpívali společně všichni zúčastnění. Také mluvené slovo se tlumočilo do němčiny, vždyť ze Sebnitz a Neustadtu byli mnozí pěvci i posluchači.

Výstava betlémů se uskutečnila zásluhou pana R. Klingera, hudební program pak sestavovali manželé Englerovi. Poděkování za podporu patří mikulášovické starostce paní Trojanové.

 

 
 

 


Kontakt

ŘÍMSKOKATOLICKÁ FARNOST

Lobendavská 112
407 82 Dolní Poustevna

+420 731 402 565

farnostpoustevna@volny.cz


Nezapomeňte si přečíst
Statistiky

Online: 1
Celkem: 182376
Měsíc: 1637
Den: 64